طبیعت آلاسکا و باید و نبایدهای کمپینگ (ویدئو)

طبیعت آلاسکا و باید و نبایدهای کمپینگ (ویدئو)

طبیعت آلاسکا و باید و نبایدهای کمپینگ (ویدئو)-متاسفانه افراد مبتدی که تازه سفرهای کمپینگ را شروع کرده اند و با اصول آن آشنایی ندارند، اشتباهات زیادی در این زمینه انجام می دهند و در واقع قوانین کمپینگ را می شکنند. البته این افراد، از روی عمد کاری را انجام نمی دهند و تنها مشکلشان اینجاست که اصول کمپینگ را نمی دانند و در واقع آموزش ندیده اند.

بنابراین، بد نیست اگر در سفرهای کمپینگ خود با چنین افرادی برخورد کردید، به طرزی مودبانه نکاتی را به آن ها یاد آور شوید تا بتوانند همسایه بهتری برای شما و حتی برای محیط زیست منطقه باشند. در ادامه برخی از نبایدهای کمپینگ آورده شده است.

تصور کنید که شب آرام و دلچسب شما به ناگهان به وسیله عبور یک خودرو از کنار چادرتان نابود شود. کسانی هم هستند که در طول شب خودروی خود را روشن می کنند تا از بخاری یا چراغ های آن استفاده کنند! در این موقع احتمالا به همسفر خود خواهید گفت: «این ها پیش خود چه فکری کرده اند؟!» البته احتمالا همسفرتان در سر و صدای موتور خودرو، صدایتان را نخواهد شنید!

طبیعت آلاسکا و باید و نبایدهای کمپینگ (ویدئو)

محل کمپ خود را به یک زباله دان تبدیل نکنید، زمان های آرامش و سکوت را نادیده نگیرید و خواهشا نصف شب در محل کمپ دیگران پیاده روی نکنید! این ها، اشتباهات اعصاب خورد کن یک فرد مبتدی در کمپینگ هستند.

خاطرم هست که یکبار با جمعی از دوستان به سفری کمپینگ رفته بودم. هنگامی که به مقصد مورد نظرمان رسیدیم، متوجه شدیم که یکی از همسفرانمان هراهمان نیست! او ساعت ها پیدایش نبود و ما از نگرانی در حال مردن بودیم! خوشبختانه او قبل از تاریکی هوا راهش را به سمت محل کمپ پیدا کرد و خود را به ما رساند. ولی این ماجرا، درس های زیادی برای ما به همراه داشت.

در سفرهای طبیعت گردی همواره باید حواستان به همه چیز و همه کس باشد. به یاد داشته باشید که شما یک تیم هستید و باید با هم همکاری کنید. فراموش نکنید که به میزان لازم آب آشامیدنی و لباس گرم به همراه داشته باشید. پس، یکی دیگر از نبایدهای کمپینگ نادیده گرفتن همسفرانتان است.

هیچ ردی از خود بر جای نگذارید! ولی کو گوش شنوا؟! اما واقعا این جمله به چه معناست؟ چطور هیچ ردی از خود بر جای نگذاریم؟! “هیچ ردی از خود بر جای نگذارید” یک دستور کار جهانی و مجموعه ای از اصول اخلاقی است که همه جهانیان برای سفر به طبیعت آن را قبول کرده اند.

حتی بنیادی هم با این نام در جهان تشکیل شده است. بنیادی که هدفش به حداقل رساندن اثرات ناشی از حضور و فعالیت انسان در طبیعت و محیط زیست است. پیشنهاد می کنم هر بار که به سفر می روید، به این عبارت خوب فکر کنید.

نکات کلیدی

  • دفع زباله ها به طور مناسب (آن ها را همراه خود به شهر باز گردانید)
  • هر چیز زیبایی که دیدی را از جای نکنید یا با خود نبرید
  • به حد اقل رساندن اثرات آتش (آتش را در محلی بر پا کنید که گیاهی نروییده باشد و از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنید)
  • به طبیعت و موجودات درونش احترام بگذارید
  • در سطوح صاف، پایدار و بدون گیاه چادر بر پا کنید
  • همواره همسایگانتان را در نظر بگیرید و به آن ها احترام بگذارید
  • برای سفرهایتان برنامه ریزی کنید و به خوبی آماده شوید
برای مشاهده ویدئو کمپینگ در جنگل روی این لینک کلیک نمائید.

 

ارسال پاسخ